pagebg

Lucka

Lucka

LUCKA BILANSKÁ

- certifikovaná instruktorka pohybové metody Pilates s                   akreditací MŠMT


K metodě pilates jsem se dostala prostřednictvím své kolegyně Šárky Šípkové, kdy mě v roce 2007 pozvala na svoji první hodinu. Od té doby jsem byla její pravidelnou návštěvnicí a tomuto cvičení jsem naprosto propadla. Po dvou měsících pravidelného cvičení mě Šárka oslovila jestli bych nechtěla absolvovat instruktorský kurz.V dubnu 2008 jsem nastoupila na instruktorský kurz na Pilates Academy Praha u Mgr. Renaty Sabongi.

Měla jsem s čím srovnávat, protože dříve jsem se věnovala různým druhům sportů jako je aerobic, posilování či spinning a i přesto, že mé tělo bylo zvyklé na zátěž po prvním absolvování víkendového semináře jsem se nemohla pomalu ani hnout, stejně jako další kolegyně. Teprve tam jsem pochopila smysl tohoto cvičení a objevila i svaly, které jsem vlastně ani neuměla používat. Naučila jsem se důkladněji pozorovat své tělo a lépe odhadovat své tělesné schopnosti, správně dýchat a udržovat své tělo v rovnováze.

Nikdy jsem neměla problémy se zády, ale je příjemné, když vám ostatní přijdou poděkovat, že od té doby co pravidelně navštěvují hodiny pilates je už záda nebolí a nebo, že pociťuji výsledky pravidelného cvičení jako je například vytvarování těla. Díky tomuto cvičení se cítím lépe jak já, tak další lidé kteří se rozhodli jít do tohoto ne zrovna jednoduchého, ale krásného cvičení.

Pokud máte zájem a zařadíte jako doplněk k ostatním sportovním aktivitám, také cvičení pilates, ráda vás uvítám na svých hodinách (kolektivních či individuálních) a naučím vás poznat a pochopit své tělo a radovat se s každého vašeho úspěchu a třeba i vy objevíte krásu a smysl tohoto cvičení.